SH12DX24
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
22
quantity
Product details
Category
Tohnichi Open End Head, 12D, 24 mm Width, 70 N.m Allowable Torque Value SH12DX24 OPEN END HEAD
  • Total Length: 2.1 inches (53 mm)
  • Dimensions on both sides: 0.9 inches (24.0 mm)
  • Allowable torque: 70.0 Nm
  • Dimensions Head: 2.0 inches (52 mm)
  • Dimensions Thickness: 0.5 inches (13.0 mm)